Bursalılar Siyah Beyaz ineği Parçaladılar

18 12 2010

 

Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları arasındaki düşmanlığa varan rekabetteki son gerçek tüyleri diken diken etti… Bursalılar, siyah-beyaz ineğe acımadı…

Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları arasında düşmanlık sınırlarına varan rekabette ortaya çıkan son gerçek tüyleri diken diken etti. Yeşil-Beyazlı taraftarların, sırf rengi siyah-beyaz olduğu için yol kenarında otlayan bir ineği hunharca kestikleri açıklandı.

 

ÖZGENER’ DEN ŞOK EDEN AÇIKLAMA

Bu kanları donduran olayı açıklayan ise sporda şiddet sorununu araştıran meclis komisyonuna bilgi veren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener oldu. Meclis Araştırma Komisyonu’na bilgi veren Özgener, “Taraftarlar arasındaki birbirine karşı tahammülsüzlüğü düşündürücü boyutlara varmıştır. Toplum olarak bir an önce yapmamız gerekenleri el birliğiyle yapmalıyız. Aydın yolu üzerinde otlayan bir ineğin sadece ve sadece rengi siyah-beyaz olduğu Bursasporlular tarafından  kesildiğini biliyorum” diyerek şok eden gerçeği açıkladı. Son olayların vahim olduğunu vurgulayan Özgener, “Ne yazık ki olaylar yapanlara kar kalıyor” dedi.

TFF YETMEZ

Federasyon olarak olayları tek başlarına engellemelerinin zor olduğunu belirten Özgener, “Geçen yıl 1.2 milyon lira ceza kesildi, sadece 100 bin lira tahsil edildi. Para cezası kesilen yeşil kart çıkarıp para cezasını ödemekten kurtuluyor” dedi. Gerekli yasaların bir an önce çıkarılması gerektiğini belirten Özgener, “Kamera sistemi odasında federasyon da yer almalı. Seyircinin azlığı şiddet olayları yüzünden” dedi.


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: