Boşnaklar ve Boşnak Erkekleri

30 01 2012

Boşnaklar nasıl insanlardır derseniz kendim Boşnak mahallesinde yaşıyorum ve sizlere anlatmak istiyorum. Bu insanların erkekleri fark edilecek şekilde uzun ve yakışıklı kızları ise güzelden güzel… Ailesine bağlı insanlar olup belki sizden bizden daha vatansever insanlar. Komşuluklarına ise diyecek bir şeyim yok, halikülade.

Dinlerine bizler kadar bağlılar fakat çok içiyorlar yahu. Birde çok piskopatlar arkadaşlarını kesinlikle satmayacak tipler. En az Lazlar kadar inatçı ve aksiler. Hele birde boşnak düğünleri varki bunların of of denilecek türden. Genelde kalabalık sülale oldukları için gencinden yaşlısına her düğünleri renklidir. Kasap havası denen oyunları çok güzel. İzlerken bir titreme oluşuyor üzerimde. Hepsi sanki programlanmış gibi özel kurulmuş bir ekip gibi oynuyor. Tip olarak sarışın mavi gözlüdürler. Esmer olanları ise biraz sırp’a kaçıyor. Onlara bulaşmayın derim. Yapı olarak uzun ve iriler. Bazen keşke bende Boşnak kökenli olsaydım dediğim oluyor. Bizim Türklerde Boşnaklarla kaynaşmalı bence. Kızlarımız daha da güzel, erkeklerimiz de korkutucu olur.

Gaziosmanpaşa da sarı sarı gençler ne arar derseniz bilin ki Boşnak mahallesidir orası. Ayrıca yıldırım mahallesi Pendik ve 500 evlerde de oldukça fazlalar. Arkadaşlarımın anlattığı kadarıyla Kocaeli de tamamına yakını Boşnak kökenli insanlar varmış. Bursa, Sakarya ve Balıkesir de burayı takip eden illermiş.

Genel olarak çalışkan ve iyi insanlar. İnşallah bir gün bende Boşnak kızı alacağım ve Boşnakların aralarında kaynaşacağım.


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: