HexyL kimdir

12 02 2012

HexyL kimdir diye soracak olursanız, HexyL kod adlı hacker 2006 dan beri sanaldan tanıdığım namlı ve sözü gecen hacker lerden birtanesidir. Bu genç arkadaşımız tahminen o yıllarda 18 yaşlarında idi. Fakat ondaki kafa bende olsa belkide en büyük vurgunları yapardım. Gerek kredi kartı gerek banka hesapları olsun. Zamanında Aycanbey’in yanında başlayan ardından Komutan ile devam eden macerasında fazla sitede takılmamıştır. En son Woltaj.Org adlı zamanın en çok tartışılan, sanalda “Ben Wolti işiniz bitti”  ve ” Woltaj Damgası Koyacağız Her Clana ” Kelimesi ile fırtınalar estiren Büyük hack forumunda altında 5 bin dinleyeni ile büyük icraatlar yapmıştır. Ondan öncede Grayhatz grubunun Woltaj ile birleşme isteğine ister istemesede kabul edipGraywolt adminliği yapmıştır. Fakat kimseden emir almaya alışamamış olmasından diğer adminlere rest çekerek tekrar Woltaj.Org ‘u kurarak yollarına devam etmişlerdir.

Bazı hacker arkadaşlar tarafından lakabı her açılan hack sitesine en geç 2 günde basan insan olarak ta tanımlanmaktadır. en son blogunda gördüğüm kadar 300 civarı mirror lu hack sitesi vardı elinden geçen. Bu insan çok iyide rencide edebilliyordu karşısındakini. Ss leri hiç eksik olmazdı. Eğer kafa tuttuğunuz taktirde giremeyeceği yer yoktu. Ayrıca sosyal yeteneği tartışılmazdı. domain firmasını arayıp siteme giriş yapıldı, bilgisayarım kontrol altında şifremi aradığım numaraya yollar mısınız diyerek yaptığı hackler çok foruma konu olmuştur. Az hacker grubuna index atıp Azhacker.az grubuyla baya macera yaşamıştır. Yılların sitesi 1923turk e grup adına index atıp 1923 Türk ün domain değiştirmesine neden olan hacker. Para karşılığında iş teklifleri aldığını da biliyorum. Gerek msn hack olsun gerek site hack olsun. Ozamanlar face denen bir kelime olmadığı için. Zamanın mirror sitesi Datapaylasim.com ‘a ilk index atan insandır. Fanatik Bursasporlu olan HexyL her indexinde gerek müzik gerek resim olarak Texas ın simgelerini mutlaka bulundurmuştur. Bursasporun Diyarbakırspor ile olan olaylarından hemen sonra diyarbakırspor.org.tr adresi tarafınca hacklenmiştir.

2010 yılında son hack olayıyla namına yakışır bir icraat olarak Beşiktaş resmi sitesi Serverine girerekBeşiktas.com.tr hackendi başta olmak üzere radyo tv basketbol gibi sitelerini rootlayarak yıldırımın demirören in açıklama yapmasına neden olmuştur. O tarihten bu yana sanal hayatına son vermiştir.

Sizlere hakkında çıkan bazı haberleri araştırıp derledim ;

Texas beşiktaşı hackledi

https://www.facebook.com/note.php?note_id=224816330879801

 http://spor.mynet.com/haber/besiktasin-sitesi-hacklendi/36981

http://forum.donanimhaber.com/m_49820663/tm.htm

http://www2.yazete.com/teksas-besktasin-sitesini-cokertti/88225/

http://www.r10.net/off-topic/941688-besiktas-com-tr-hacklenmis.htm


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: