r57 shell nedir, shell siteye nasıl sokulur, shell ne işe yarar

5 03 2012

r57-shell-nedir

r57 shell nedir. R57 shell serverdeki siteler arası geçiş için kullanılan, Farklı türlerde ve isimlerdeki geçiş dosyalarından biridir. .Php uzantısında çalıştırılır. Arap shell, hmei7shell, xkorpitxshell gibi isimleri vardır. Bu shell sayesinde sunucudaki siteler istenilen dosya atılır, sitedeki istenilen dosya çekilir, düzenlenir,okunur..

r57 shell siteye nasıl sokulur nasıl servere girilir derseniz ise Bu joomlada admin panelinden giriş yapıldıktan sonra temalar kısmından temaları düzenle ye gelilir ve kullanılan tema örneğin : Templates/beez/index.php burada. Siz yazma izni olan herhangi bir farklı temaya örneğin : templates/Ra_purity/index.php Buraya r57.php nizdeki kodları kopyalayıp yapıştırdıktan sonra okey i verirsiniz ve site.com/templates/Ra_purity/index.php dediğiniz anda shell inizi görebilirsiniz. WordPress te ise görünüm bileşenlerden index.php yi bulup anasayfaya indexinizi atabilir yahut licance.php ye shellinizin aynı kodlarını kopyalayıp yapıştırdıktan sonra shelliniz ile sunucuda istedğiniz oynamayı yapabilirsiniz . ( Tabi ki sade mode OFF yapma ile )

r57 shell neye yarar‘ a gelirsek en basitinden safe mode off yapma ile root olmaya çalışılır ve başarılı olunursa serverdeki tüm sitelere index atılabilir. Tüm sitelerin şifrelerini çekebilirsiniz. Bu yüzden dolayı Serverinizin devamlı On konumunda olması ve sitenize denemelikte olsa kesinlikle shell atmamanız gerekmektedir. Çünkü Hepsi loglu olduğundan dolayı sizin nereye hangi klasore hangi isimde yazdığınızı belki elin arabı belki iranlısı belkide Türk’ü nün mailine listeleniyordur..


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: