WordPress shell sokma

6 03 2012

wordpress-logo Merhaba arkadaşlar. Bu yazım belki gerçekten işi olanlara belkide Hackerlara yarayacak ama sonuçta birine yarayacak.  Sizlere WordPress shell sokma konusunu anlatacağım. Ama bir Hackerde bunu bilmiyorsa bıraksın pc sinin mausunu elinden 🙂 WordPresse shell 2 yoldan sokma yöntemi vardır 🙂 Biri Ftp biri admin panel 🙂 WordPress temaya admin panelden nasıl shell sokarım abi? diye soracak olursan eğer Abin sana bu olayı şöyle izah eder.

Sol menüden görünüme gelirsin. üstüne tıkladığında karşına 4 tane seçenek çıkar. Temalar, bileşenler, menüler, editör. Sen sabırsızlıkla bekleyen hackersin unutma hop buradan editöre tıklarsın.  Ne çıktı karşına ?

Stil Sayfası (style.css)   diye bir yazı ve altında kodlarla dolu bir kutucuk. Sağ tarafında ise 404.php / footer.php / index.php / search.php   işte sen ben shelle filan uğraşamam diyorsan index.php ye tıkla bas indexini. ama abi ben illaki shell sokacam diğer sitelere geçeceğim diyorsan  geç oradaki herhangi bir .php kısmına yapıştır indexini. ardından site.com/style.php  diyelim buraya yapıştırdın. Enterla ve hop karşında shellin. Anlatımımız faydalı olduysa ne mutlu bizlere 🙂


Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: